Co je to Coin Ring - prsten z mince

Coin Ring znamená prsten, který je vyroben z mince. Pro prsteny vybírám mince, které již nejsou v oběhu, se zachovalým reliefém, stříbrné, měděné nebo bronzové. Jako hobby tato technika existuje už dlouho a výroba v dílnách nadšenců má mnoho podob. Ale až v posledních několika letech se výroba prstenů z mincí dostala na profesionální úroveň a takto vyrobené prsteny se staly sebevědomou součástí nabídky šperků.. Kolébka této techniky a inovace je v USA, především proto, že je zde snadný přístup ke stříbrným mincím.

Průkopníci této techniky v průběhu času řešili jakým způsobem s mincí pracovat a jakou techniku použít, aby byl prsten precizně vycentrovaný a tvarovaný, všechny rytiny zůstaly zachované, kov krásně opracovaný, leštěný a patinovaný, detaily zvýrazněné a samotný prsten byl pohodlný na nošení a ve správné velikosti.

Bylo tak vymyšleno a vytvořeno několik sad speciálních nástrojů, precizně navržených a vysoustružených, které doplnilo ruční nářadí běžně dostupné.

Vzhledem k tomu, že v průběhu výroby prstenu pracujete s tlakem, lisem, roztahovákem, plamenem, různými noži a klíny, ochranými vrstvami kovu, šperkařskými nástroji pro čištění,broušení, leštění a patinování, má tak každý výrobce prstenů z mincí svůj vastní unikátní postup výroby, přístup, sadu vlastních vychytávek a hlavně styl svých prstenů.

Nepochybně by vám také každý Coin Ring Maker potvrdil, že každá mince a prsten z ní má svůj charakter a specifický postup při výrobě, daný její velikostí, rozměry, materiálem a duší. Někdy jde mince snadno tvarovat, nekdy se vzpírá a vzdoruje, prohýbá se nečekaným směrem. Nezapomeňte, vždyť měníte minci na prsten, měníte tvar a význam, a přesto zachováváte charakter.

  

Arabia

 

Zpět do obchodu